Nový 100% recyklovatelný kelímek jogurtů Kostíci

Ve společnosti Danone chceme nabízet výživné a kvalitní potraviny a nápoje v obalech, které jsou 100% cirkulární, znovu využitelné a neskončí v přírodě. V souladu s vizí „One Planet.One Health“ (Jedna planeta.Jedno zdraví) jsme se zavázali chránit a podporovat zdraví planety a lidí, a proto jsme se rozhodli inovovat kelímky jogurtů značky Kostíci.

Snížíme odpad až o 11 tun ročně

Jako přední výrobce potravin si uvědomujeme, že dnešní obalový systém je neudržitelný a zapříčiňuje ekologickou zátěž spojenou se zpracováváním odpadu, který vzniká po spotřebování výrobku.

Máme jen jednu planetu, kterou musíme chránit, a proto jsme se rozhodli pro 100% recyklovatelný kelímek Kostíků z potištěného polypropylenu (PP). Díky tomuto řešení má modernější vzhled a snáze se recykluje.

Největším přínosem pro naši planetu je, že touto změnou snížíme množství odpadu v průměru až o 11 tun ročně.

6 jednoduchých kroků ke zdravější planetě

Našim cílem je, aby obaly našich produktů byly 100% cirkulární, tedy zůstaly v oběhu a nikdy se nestaly odpadem či znečištěním. Bez edukace spotřebitelů o cirkulární ekonomice by však tyto změny neměly tak velký význam.

V rámci kampaně jsme se rozhodli vytvořit vzdělávací plakát se šesti kroky, ve kterých spotřebitele vybízíme vychutnat si jogurt a následně obal správně roztřídit, čímž dostane šanci na recyklaci.

Podpora zdraví

Kostíci patří u dětí mezi nejoblíbenější značky jogurtů. Jsou zdrojem vápníku, který přispívá k udržení dobrého stavu kostí. Jde o výrobek nejvyšší kvality, neobsahující žádné konzervanty. Na víčku jogurtu jsou umístěny bonbóny různých tvarů a příchutí, rovněž bez konzervantů.

Nutriční označení součástí obalů Danone

Ve společnosti Danone podporujeme správný výběr potravin, abychom přispěli k lepšímu zdraví lidí v Česku. Udržitelnost ve smyslu ochrany životního prostředí, stejně jako podpory zdraví člověka, je pro nás důležitým tématem. Kromě použití recyklovatelného kelímku jsme se proto rozhodli na obal jogurtu Kostíci uvést i nutriční označení NutriScore, kterým chceme spotřebitelům ulehčit orientaci v rámci zdravé výživy.