Nové inovativní balení Optra láhev

Nutricia, která je součástí skupiny Danone a přední výrobce dětské a klinické výživy na Slovensku i ve světě, se rozhodla inovovat obal produktů sondový výživy v souladu s vizí „One Planet.One Health“ (Jedna planeta, jedno zdraví).

Zatížení planety odpady, rostoucí produkce CO2 i oteplování planety spojené s nedostatkem vody je pro veřejnost stále palčivějším tématem a vznikají iniciativy pro snížení ekologické stopy společnosti. Uvědomělí spotřebitelé ovlivňují svůj dopad na životní prostředí také tím, že nakupují produkty/ využívají služby s menším ekologickým dopadem na planetu. Ekologická stránka produktu se tak stává jedním z faktorů rozhodování o nákupu produktu/ služeb. Zdravotníci, pacienti i společnost očekává větší angažovanost firem v aktivitách vedoucích ke snížení zátěže pro životní prostředí.

 

Úspora elektrické energie i vody potřebné na 55 plaveckých bazénů

Náš inovovaný obal – láhev OPTRA vyhrála čtyři ocenění, a to NL Packaging Award, Startpack Awards, Dow Packaging Innovation Award a WorldStar Packaging Award 2020.

Recyklovatelný obal zajistí:

– díky úspoře elektrické energie a zlepšené logistice o 21% nižší emise CO2,

– při výrobě v porovnání s vakem o 85% nižší spotřebu vody, čímž ušetří až 137 504 000 litrů vody

– tj. 55 olympijských plaveckých bazénů

Produkty klinické a sondový výživy jsou potraviny pro zvláštní léčebné účely pro pacienty trpící podvýživou v důsledku onemocnění, včetně onkologických pacientů, diabetiky a seniory. Stejně jsou určeny pacientům dlouhodobě upoutaným na lůžko, či lidem, kteří mají podstoupit nebo právě absolvovali chirurgický zákrok.

Uvedené přípravky klinické výživy jsou potraviny pro zvláštní léčebné účely na dietní režim při podvýživě související s onemocněním. Přípravky se musí používat jen pod lékařským dohledem.