Výrobky na rostlinné bázi ve výživě

Produkty na rostlinné bázi by měly být součástí našeho každodenního stravování

Podle aktuálních Slovenské výživových doporučení jsou produkty na rostlinné bázi vhodným zpestřením každodenního jídelníčku a alternativou k mléčným výrobkům. Denně bychom měli zkonzumovat 2-3 porce mléčných výrobků nebo produktů na rostlinné bázi.

Za jednu porci výrobku na rostlinné bázi se považuje například pohár sójového nápoje nebo kelímek rostlinného fermentovaného výrobku.

Čím produkty na rostlinné bázi prospívají našemu organismu?

Naše sójové produkty jsou skvělým zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, které přispívají k růstu a udržení svalové hmoty. Kvalita sójových bílkovin je stejná jako u bílkovin živočišného původu a vyšší než téměř u všech ostatních rostlinných zdrojů. Sójový protein obsahuje všech 8 esenciálních aminokyselin – stavebních bloků proteinu – ve správných množstvích, které si organismus nedokáže vyrobit sám, ale musíme je přijmout ve stravě.

 

Náš ovesný nápoj ALPRO je plný vlákniny – důležité složky naší stravy, která přispívá ke správné funkci střev.

 

Všechny naše ALPRO rostlinné nápoje jsou lahodným zdrojem vápníku, který je základním stavebním kamenem kostí a zubů. Vápník v organismu člověka reguluje enzymy, přenos nervových vzruchů a normální srážlivost krve. Je důležitý pro normální funkci svalů.

ALPRO produkty jsou obohaceny o vitamíny a minerály, díky čemuž jsou skvělým zdrojem mnoha vitamínů B2, B12, a především vitamínu D. Vitaminy skupiny B jsou nezbytné pro správné fungování našeho organismu: vitamín B2 – riboflavin působí blahodárně na kůži, oči a přispívá snížení vyčerpání a únavy a normálnímu metabolismu železa. Vitamín B12 – kobalamin je významný pro tvorbu červených krvinek a pro správnou funkci nervové soustavy. Vitamín D plní důležitou funkci při stavbě a růstu kostí a má velký význam i pro naši imunitu.

 

V mandlovém nápoji se nachází také vit. E, který působí antioxidačně a chrání buňky před oxidačním stresem.

Naše rostlinné produkty