Zavádíme Nutri-Score

Zjednodušené nutriční označování #NutriScore jsme se rozhodli zavézt na obalech všech našich výrobku v Česku v souladu se strategií udržitelnosti, která se odráží ve firemní vizi One Planet. One Health (Jedna planeta. Jedno zdraví). Tenhle model výživového označování na přední straně potravin je podložený výzkumy a spotřebitelskými studiemi.

#NutriScore v letošním roce plánujeme zavést na minimálně třetině výrobků Danone a na zbytku našeho mléčného a plant-based sortimentu následně co nejdříve. V současné době nemusí být výživové označení pro spotřebitele jednoduše srozumitelné. Pokud tedy nabídneme transparentní snadno srozumitelný systém, který lidem usnadní výběr potravin dle jejich výživových hodnot, výrazně to pomůže i zdraví českého obyvatelstva. Jsme přesvědčeni, že Nutri-Score je nejlepší dostupný průsečík přehlednosti a srozumitelnosti pro spotřebitele s kvalitou systému výživových parametrů, podle kterých se vypočítává. Potvrdily to vědecké studie i přístup hned několika členských zemí EU, které tento systém již oficiálně podpořily,“ vysvětluje Petr Kopáček, Public Affairs Manager Danone pro Českou republiku.

#NutriScore je přehledné nutriční označení výrobku na škále od A po E s intuitivním barevným rozlišením,
které přeměňuje výživovou hodnotu potravin a nápojů na jednoduché celkové skóre. Toto nutriční skóre sestavil tým odborníků pod vedením prof. Mike Raynera na Oxfordské Univerzitě. První zemí, která podpořila zavedení #NutriScore, byla v roce 2017 Francie, přičemž dnes ho podporuje i Německo, Španělsko, Nizozemsko, Belgie
či Lucembursko. #NutriScore doporučuje využívat i evropská kancelář Světové zdravotnické organizace jako přehledný systém nutričního označování potravin a nápojů.

Více informací

Mohlo by Vás také zajímat