Zapojte se do výzvy #DnesBezMasa

Malá každodenní rozhodnutí včetně toho, co si uvaříme na oběd nebo večeři, mohou mít velký vliv na naši planetu. Jídlo, které si klademe na talíř, vzniklo díky přírodním zdrojům a nese s sebou uhlíkovou stopu. Proto jsme se rozhodli u příležitosti Dne Země, který si připomínáme dne 22.4., spustit výzvu #DnesBezMasa.

Maso je výborným zdrojem bílkovin, či důležitých vitamínů a minerálů. Podle Světové zdravotnické organizace bychom měli zkonzumovat tři porce masa týdně. Ale ruku na srdce, většina z nás si pochutnává na masitých pokrmech mnohem častěji. Nadměrná konzumace masa není dobrou zprávou pro naše zdraví, a kvůli vyšší uhlíkové stopě ani pro životní prostředí.

Výzvou #DnesBezMasa chceme inspirovat naše spotřebitele, aby si párkrát do týdne místo masitého jídla připravili pokrm ze zeleniny, luštěnin, či jiných rostlinných zdrojů. Jak se můžete zapojit do soutěže? Pošlete nám do komentáře na našem profilu na Facebooku fotografii a recept Vašeho oblíbeného bezmasého jídla s označením #DnesBezMasa v termínu od 12.4. do 10.5. Na konci soutěže vylosujeme tři z Vás, kteří vyhrají výživové poradenství na míru od nehladu.cz.

Vybrané recepty také uveřejníme ve flexitariánskej knize receptů, která může být inspirací pro všechny, kteří si chtějí zpestřit jídelníček a zároveň zmenšit svou uhlíkovou stopu.

Podmínky soutěže #DenBezMasa

Mohlo by Vás také zajímat