Vysadili jsme 15 nových hrušní v pražských Kbelích

Zaměstnanci #Danone se zapojili do dobrovolnictví a ve spolupráci s neziskovou organizací Sázíme stromy vysadili celkem 15 hrušní v lokalitě Praha 19 Kbely.

#Danone a #Nutricia již dlouhodobě umožňují zaměstnancům zapojit se do dobrovolnictví během pracovní doby. Letos se nám podařilo uskutečnit aktivitu sázení stromů a vytvořit tak příjemné místo v přírodě.

150 m dlouhé stromořadí pro pěší

Za skvělé 3 hodiny jsme ve spolupráci s neziskovou organizací Sázíme stromy vysadili 15 hrušní – 6 ks Bergamotky, 6 ks Solnohradky a 3 ks hrušně Nagevicovy. Hrušně zde vytvořily 150 m dlouhé stromořadí,
které bude součástí okruhu pro pěší, kteří se po něm dostanou až do Kbelského lesoparku.

„Jsem moc ráda, že se nám letos podařilo zorganizovat dobrovolnickou aktivitu sázení stromů. Je to aktivita,
která má přímý dopad na místní komunitu, a o to v Danone usilujeme. Stromy dělají svět krásnějším, do měst vrací život a o to lepší pocit jsme měli, když jsme spolu s kolegy zasadili 15 stromů. Oddech, pobyt na vzduchu, a ještě pomoc k většímu zdraví naší planety má pro nás hluboký význam. Věřím, že náš tým #Danone bude inspirovat
i další společnosti k takové pěkné aktivitě,“ řekla Barbora Elblová, Internal Communication Specialist.

Bez stromů bychom se nenadechli

Věděli jste, že jen jeden plně vzrostlý strom dokáže vyprodukovat přibližně 120 kg kyslíku za rok? Pro lepší představu to znamená, že čtyři stromy ročně průměrně zajistí kyslík čtyřčlenné rodině.

„Je nesmírně důležité, abychom se jako společnost zapojovala do projektů prospěšných životnímu prostředí.
Ve společnosti #Danone klademe důraz na udržitelnost a usilujeme o neustálou podporu zdraví nejen člověka,
ale i planety. Proto jsme se rozhodli v rámci dobrovolnictví vysadit několik stromů v okolí Prahy. Tato myšlenka vychází přímo z naší vize #OnePlanetOneHealth,“ uvedla Monika Ihnatková, Public Affairs Manager Česko.

#DanonnersInAction #OneDanone #WeServeLife