Vedení obou společností Danone v České republice bude v rukou jedné osoby

PRAHA 01. 10. 2021 – Od října 2021 bude Marián Jánoš ředitelem společnosti Danone, a.s., která distribuuje mléčné výrobky a rostlinné produkty, a společnosti Nutricia a.s., která se zabývá produkty dětské výživy a klinickou výživou. Nový lídr obou společností byl dosud ředitelem Danone pro Maďarsko, Českou republiku a Slovensko.

V listopadu 2020 společnost Danone oznámila svůj plán „Local First“, jehož cílem je transformace provozu společnosti. Základním cílem adaptačního plánu společnosti Danone, zahrnujícího strukturální a organizační změny, je lokálnost, která se stala pro společnost zásadní pro opětovné dosažení udržitelného a ziskového růstu prostřednictvím agilnější a zjednodušené organizace, která dává větší autonomii našim místním týmům. Společnost může fungovat efektivněji, pokud se na každém trhu, kde je přítomna, zaměřuje na potřeby místních spotřebitelů. První krok k tomu, aby se všechny obchodní pobočky a kategorie produktů Danone na místní úrovni dostaly pod společnou kontrolu, byl dosažen současným jmenováním.

„Je pro mě velkou ctí převzít vedení řízení všech operací společnosti Danone v České republice a na Slovensku,“ řekl Marián Jánoš v souvislosti s jeho jmenováním. „Pandemie vytvořila nové podnikatelské prostředí, které vyžaduje zkrácení rozhodovacích procesů a přesun některých rozhodnutí do lokálních rukou. Ovlivnila i spotřebitele, kteří dnes ještě více směřují k zdravým a udržitelným stravovacím návykům. Je to obrovská zodpovědnost a příležitost.”

 Nové jmenování je účinné od října 2021.

Kancelář Danone v Praze se stane sídlem Frédérica Guicharda, nově jmenovaného generálního ředitele klastru pro střední a východní Evropu, který bude zahrnovat Českou republiku, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

Jan Beran, který byl až dosud ředitelem společnosti Nutricia, a.s. zůstává ve společnosti
a převezme vedení nového projektu na úrovni klastru.

O společnosti

Společnost Danone je největším světovým výrobcem čerstvých mléčných výrobků, produktů na rostlinné bázi a světovou dvojkou v kategorii dětské výživy a balených vod. Nabízí celosvětové značky, např. Activia, Actimel, Danette, Danio, Oikos, kostice a Fantasia, produkty na rostlinném základě ALPRO a Provamel.

Danone v současnosti vlastní nejrozsáhlejší sbírku fermentačních bakterií na světě. Hlavním cílem Danone je přinášet zdraví prostřednictvím jídla co největšímu počtu lidí, téměř 90 % prodejů Danone je v současnosti realizovaných v kategoriích zdravých výrobků. Právě na kvalitu svých výrobků a také na zdraví, které je úzce spojeno s životním prostředím a udržitelností zdrojů na celé stále více propojené planetě, klade společnost Danone dlouhodobě mimořádný důraz.