Nová značka rostlinných nápojů v prodeji

Uvedli jsme na trh novinku rostlinných nápojů značky GOU!. Novinkou se snažíme v Danone budovat kategorii rostlinných výrobků a zároveň naplňovat firemní strategii Jedna planeta. Jedno zdraví (One Planet.One health). Věříme, že stravovací návyky jednotlivců mají vliv nejen na jejich zdraví, ale i na zdraví planety. Úprava složení stravy na vyšší podíl zeleniny, ovoce a luštěnin totiž může být jedním z bodů, který dokáže životnímu prostředí velmi prospět.

„Neustále se setkáváme s jasnou potřebou finančně dostupnějších produktů na rostlinné bázi, které by nám zároveň umožnily získat nové spotřebitele, jako jsou rodiny z menších měst, ale i lidé ve vyšším věku. Právě proto jsme se rozhodli přijít s novou značkou GOU!“ uvádí Barbora Horníková, Brand Manager značky Alpro, Provamel a GOU!.

Nové rostlinné nápoje GOU! jsou vyrobené z ověřených a zodpovědně vypěstovaných ingrediencí jako sója, mandle a kokos. Obsahují vitamíny B a D, jsou přirozeně bez laktózy a v 100% recyklovatelném obale.

„Český, ale i slovenský trh se řadí mezi nejmenší rostlinné trhy v Evropě. Proto vidíme velký potenciál tuto kategorii dále rozvíjet,“ dodává Horníková. Ve svém portfoliu kombinujeme (a i nadále budeme kombinovat) jak tradičnější produkty živočišného původu, tak výrobky založené na rostlinné bázi.

Kromě použití recyklovatelného obalu jsme se rozhodli na obaly novinek uvést i nutriční označení NutriScore, kterým chceme spotřebitelům zjednodušit orientaci v rámci správné výživy.

Mohlo by Vás také zajímat