Světový den alergií

8. července si připomínáme Světový den alergií. Věděli jste, že 30-40% světové populace trpí nějakým druhem #alergie? Některé alergie si nemusíte ani všimnout, zatímco jiné mohou ohrožovat #život.

#ABKM – alergie na bílkovinu kravského mléka

Alergie na bílkovinu kravského mléka (#ABKM) patří k nejčastějším potravinovým alergiím u dětí. Postihuje
2 až 5 % kojenců a v 95 % případů se objeví v prvním roce života dítěte, převážná většina dokonce během prvních čtyř měsíců. #Batolata, která trpí touto alergií, mají větší riziko rozvoje jiných alergií ve starším věku.
Jaké může mít vaše dítě příznaky, po jaké dlouhé době asi vymizí, jakého lékaře navštívit či jak probíhá samotná diagnóza #ABKM? Přečtěte si více: Mé dítě má alergii na bílkovinu kravského mléka – Nutricia.

Včasné rozpoznání symptomů alergie na bílkovinu kravského mléka (#ABKM) je klíčové, s pomocí lékaře však vše zvládnete vy i vaše dítě.

#Intolerance laktózy

S alergií na bílkovinu kravského mléka bývá často zaměňována laktózová intolerance. Ti, kteří jsou postiženi laktózovou intolerancí, mají nedostatek enzymu laktáza a z tohoto důvodu nejsou schopni zpracovat a vstřebat mléčný cukr – laktózu. Činností střevních bakterií nestrávená laktóza kvasí a dochází k nadměrné produkci plynů.

Na rozdíl od alergie na bílkovinu kravského mléka se intolerance laktózy projevuje pouze trávicími obtížemi, ale ke kožním ani respiračním projevům nedochází.

Mohlo by Vás také zajímat