Purpurové Česko

17. listopadu si připomínáme Světový den předčasně narozených dětí. Věděli jste, že každé jedenácté dítě se v Česku narodí předčasně? Předčasně se v loňském roce narodilo 7,2 tisíce dětí.

Opora rodičům předčasně narozených dětí

Nedoklubko pomáhá těm nejmenším z nás již několik let. Naplňuje svou činností ušlechtilý cíl – zlepšit péči
o předčasně narozené děti od prvního nadechnutí a podporovat jejich rodiny, stejně tak i zdravotníky, kteří o ně pečují.

Jako každý rok, tak i tento Nedoklubko připravilo u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí několik aktivit na osvětu o tomto tématu.

České dominanty v barvě předčasňátek

V Česku patří listopad i těm nejmenším a nejkřehčím. Je už tradicí, že 16. listopadu se země zahalí do purpurové barvy a největší dominanty se rozsvítí touto barvou také.

Loni svítily největší dominanty v České republice v několika městech. V barvě předčasňátek budou v letošním roce svítit Tančící dům v Praze, hrad Špilberk v Brně, radnice ve Zlíně, ale také radniční věž v Ostravě a další.

Pomáhejte s námi

#Nutricia je partnerem Nedoklubko z. s. a jsme hrdí na to, že jim v tomto úsilí můžeme pomáhat. Snažíme se o to, aby příběh, který začal příliš brzy, měl nejen díky naší podpoře a pomoci šanci na šťastné pokračování.

Široká veřejnost se může zapojit také. Podpořit můžete zakoupením oblečení v purpurových odstínech, sdílením svých purpurových příspěvků mezi přáteli, sdílením svých fotek či fotek nasvícených dominant z jednotlivých míst, ale i zakoupením purpurových ponožtiček v rámci speciálního WPD balíčku.

Více zde: https://breegy.cz/purpurovy-listopad