PODPORUJEME RODIČE

V #Danone a #Nutricia plně podporujeme rodiče – matky i otce. Vytvořená politika pro podporu rodičů byla navržena tak, aby je podržela v klíčových obdobích.

Společnost #Danone chce podpořit své zaměstnance v jejich výjimečné životní roli, jakou je právě rodičovství.
V roce 2017 jsme vydali genderově neutrální globální politiku na podporu rodičů, která všem rodičům poskytuje stejná práva, podmínky a péči. Od 1.1.2020 je tato politika plně implementována i v České a Slovenské republice. Politika podporuje maminky a tatínky v klíčových momentech rodičovství.

#Zdraví těhotných zaměstnankyň je pro nás prvořadé

V období těhotenství řeší každá žena v první řadě zdraví, a v tom chceme našim zaměstnankyním pomoci. Zajištujeme jim úpravu pracovních podmínek podle individuálních potřeb každé z nich a je možné požádat
o dodatečný home office.

V #Nutricia jsme vytvořili nutriklub.cz, mateřský klub v České republice pro maminky, které využívají odborné poradenství našich odborníků. A protože jsme vytvořili jeden z největších mateřských klubů, proč bychom i našim budoucím maminkám z řady zaměstnanců nepomohli? K dispozici mají odborné poradenství vždy, když to potřebují.

Narození dítěte podporujeme i finančním bonusem

Narození dítěte je pro každého velkou událostí a v rámci politiky na podporu rodičů jsme připravili řadu benefitů, které mohou maminky i otcové využít:

  • Jednorázový bonus 1000 eur = 26 000 Kč hrubého
  • Kompenzace stejné mzdy po dobu 18 týdnů MD
  • Nárok na roční bonus během 18 týdnů MD
  • Rizikové pojištění
  • Udržování kontaktu během MD/RD
  • 15 dní placeného volna otcům nově narozeného dítěte

„Právě období po narození miminka je pro rodinu vždy nejnáročnější, ale zároveň nejkrásnější. Jsem velmi rád,
že si Danone uvědomuje, jak důležité je mít tatínka doma a dává k tomu možnosti,“ říká Tomáš, National KAM Danone CZ&SK.

#Mateřství a práce nejsou pro nás překážkou

Každá žena má právo se rozhodnout, kdy se vrátí do práce. Když se rozhodnou naše maminky vrátit do zaměstnání umožníme jim to s upravenými pracovními podmínkami podle individuálních potřeb v rámci programu „Back to work“. V případě, že potřebují vyřešit otázku hlídání dítěte, pomůžeme jim. Dokonce mohou počítat s příspěvkem na školku, případně jesle.

„Mateřství je nádherné ale zároveň i náročné období i co se finanční stránky týče. Člověku se během minuty změní svět a veškerá pozornost se soustředí na miminko. Velmi si vážím, že Nutricia poskytuje nadstandardní podporu svým zaměstnancům v podobě rodičovských benefitů, které mi značně ulehčily začátky mateřství,
a mohu se tak již od samého počátku plně věnovat potřebám miminka,“ hodnotí Katka, Healthcare coordinator Nutricia.