Otevřeli jsme nové výzkumné a inovační centrum Daniela Carassa v Paříži – Saclay!

Antoine de Saint-Affrique, generální ředitel naší společnosti, v přítomnosti francouzské premiérky Elisabeth Borne slavnostně otevřel nové výzkumné a inovační centrum, které by mělo urychlit výzkum výživy.

Jsme věrni našemu poslání přinášet zdraví prostřednictvím potravin co největšímu počtu lidí, proto věnujeme nový prostor vývoji produktů budoucnosti. Výzkumné centrum se bude věnovat vývoji a inovaci kategorií mléčných a rostlinných produktů a balených vod.

V současnosti zaměstnává více než 550 lidí včetně špičkových výzkumníků v oblasti biologických věd, fermentace a střevní mikrobioty, výživy a zdraví, jakož i odborníky na spotřebitelské chování a společenské vědy a specialisty na design produktů, balení a výrobu.

Budova má dřevěné rámy, fotovoltaické panely, geotermální vytápění a chlazení a systém rekuperace.

Mezinárodní výzkumné a inovační centrum Daniela Carassa se zaměří na svůj výzkum v pěti hlavních oblastech:

1. Spotřebitelé a pacienti: chceme pokračovat v poskytování inovativních řešení, která splňují potřeby během celého života.

2. Produktové portfolio zaměřené na zdraví a chuť: chceme podporovat konzumaci pestrých, chutných a kvalitních potravin.

3. Věda a technika: chceme spolupracovat s akademickou obcí, partnery a začínajícími podniky s cílem pokračovat v oblasti výzkumu výživy, hydratace, imunity, mikrobioty, fermentace a živočišných a rostlinných produktů.

4. Obaly zítřka: chceme vyvinout vhodný obal, který zaručí bezpečnost potravin a bude reagovat na hlavní environmentální výzvy našeho průmyslu.

5. Digitální údaje: chceme shromažďovat více údajů a analyzovat je efektivněji, abychom mohli rozvíjet aplikace a neustále se zlepšovat od návrhu produktu k jeho výrobě a zůstat na špičce v oblasti technologií.

Na slavnostním otevření jsme představili také nový produkt, který je exkluzivním produktem pro olympijské a paralympijské hry v Paříži 2024: HiPRO Expert. Receptura je vyrobena speciálně pro sportovce. Je obohacený o vitamíny a minerální látky. Jako oficiální partner olympijských a paralympijských her v Paříži 2024 jsme se snažili přispět svými odbornými znalostmi v oblasti vyvážené výživy prostřednictvím mléčných a rostlinných produktů pro všechny věkové kategorie.

Mohlo by Vás také zajímat