NUTRICIA dává stopku plastovým brčkům

Spustili jsme projekt postupného odstraňování plastových brček v celém svém portfoliu #Nutricia klinické výživy k popíjení pro dospělé v Česku. Tyto přípravky jsou určeny pro osoby trpící podvýživou, která souvisí s onemocněním. První produkty bez plastových brček jsou již aktuálně v prodeji.

#WeServeLife #OnePlanetOneHealth

Odstranění plastových brček navazuje na inovaci obalů sondové výživy, které jsou postupně nahrazovány od počátku roku 2020 a bude pokračovat i v následujících měsících. „Velmi mě těší, že náš inovovaný obal – láhev OpTri vyhrála čtyři ocenění, a to NL Packaging Award, Startpack Awards, Dow Packaging Innovation Award a WorldStar Packaging Award 2020. I nadále pracujeme na vylepšení naší výroby s co nejnižším dopadem na životní prostředí,“, říká Jan Beran, člen představenstva Nutricia Česko.

Složení produktů se kvůli odstranění plastových brček nemění. Pacientům, kteří v současnosti používají brčka na konzumaci výživy, společnost doporučuje využít udržitelnou alternativu, jako je kovové nebo bambusové brčko. Případně je možné použít při pití pohár či přidat kostku ledu, čímž se nápoj nejen vychladí, ale také se zředí jeho konzistence.

Uvedené přípravky klinické výživy jsou potraviny pro zvláštní lékařské účely pro řízenou dietní výživu při podvýživě související s onemocněním. Přípravky se musí používat jen pod lékařským dohledem.

Přečte si více o klinické výživě pro dospělých na nutridrink.cz