Alpro Absolutely Coconut na 3. místě v anketě „Rostlinný produkt roku 2020“

#Alpro Absolutely Coconut obhájil bronzovou medaili v soutěži Rostlinný produkt roku 2020! Kombinace tří food trendů v jednom produktu – fermentace, kokos jako hlavní ingredience a čistě rostlinné složení – najdete skoro v každém supermarketu a na výběr máte ze tří příchutí: ananas, malina anebo klasika bílý.

Poptávka po rostlinných produktech každým rokem roste. „Zájem o #rostlinné produkty roste i u nás raketovým tempem. Vždyť téměř třetina Čechů plánuje zařadit do svého jídelníčku více rostlinných výrobků na úkor těch živočišných. Zájem o tento typ produktů souvisí s tím, jak v populaci roste počet flexitariánů, tedy lidí, kteří snižují svou spotřebu živočišných produktů z etických, ekologických, zdravotních nebo jiných důvodů,“ vysvětluje manažerka projektu Rostlinně Marianna Slováková.

Popularitu rostlinných alternativ masa v Česku potvrzují i výsledky ankety Rostlinný produkt roku, kterou každoročně vyhlašuje projekt Rostlině a v rámci níž spotřebitelé na internetu hlasují pro svůj oblíbený veganský výrobek. Anketu o nejoblíbenější Rostlinný produkt roku 2020 ovládl ManaBurger. Stříbrnou příčku obsadily Next Level řízečky z Lidlu. I další pozice v anketě kopírují trendy ve světě jako růst zájmu o rostlinné varianty jogurtů
(v Evropě od roku 2018 do roku 2020 růst kategorie o 37 %) nebo rostlinné „hotovky“. Třetí příčku tak obsadil náš kokosový jogurt Absolutely Coconut od značky Alpro. Do ankety bylo nominováno celkem deset produktů, hlasování probíhalo od 17. února do 17. března 2021 na stránce Rostlinně.cz.

Mohlo by Vás také zajímat