Actimel je v novém, plně recyklovatelném obalu

Společnost Danone naplňuje vizi „Jedna planeta. Jedno zdraví“ a inovuje obal jogurtového nápoje Actimel. Nové obaly bez plastové etikety budou zavedeny u všech produktů značky dostupných v Česku,  s výjimkou výrobků Actimel Kids pro děti. Touto změnou společnost dosáhne 100% recyklovatelnosti obalu a snížení množství odpadních plastů o 17 tun ročně.

„Jako jeden z největších výrobců na světě si ve společnosti Danone plně uvědomujeme naši klíčovou roli v oblasti změny současného neudržitelného systému balení potravin. Máme velkou radost, že můžeme představit projekt, jehož součástí je odstranění plastové etikety z obalů značky Actimel. U této značky jsme se zavázali podporovat imunitní systém* a také podnikat kroky k tomu, aby byly naše lahvičky udržitelnější a jejich recyklovatelnost se postupně zlepšovala,“ uvedla Hana Ďurajková, brand manažerka značky Actimel.

Změnou balení projdou lahvičky Actimel v celé Evropské unii. Všechny potřebné informace zůstávají zachovány na vnějším kartonovém obalu, který spojuje jednotlivé lahvičky, a je také plně recyklovatelný. „Tato záměna vyžaduje změny procesů a použitých materiálů v našich továrnách, což trvá určitý čas. Je proto možné, že oblíbené výrobky Actimel ještě spotřebitelé nenajdou v nových lahvičkách, změna ale postupně proběhne u všech výrobků v našem portfoliu s výjimkou výrobků Kids pro děti,“ dodává Hana Ďurajková.

Společnosti Danone se podaří touto změnou za rok ušetřit 17 tun plastu v České republice** a 868 tun v celé Evropě v porovnání s předchozím obdobím. Obal tak dosáhne 100% recyklovatelnosti v závislosti na lokální sběrné, třídicí a následné recyklační infrastruktuře. Všechny pokyny k recyklaci spotřebitelé najdou na webových stránkách www.actimel.cz. Od uvedení značky Actimel na český trh v roce 1992 společnost snížila hmotnost lahviček z 9 g HDPE (High Density Polyethylen, tedy polyethylen o vysoké hustotě) na 5,35 g v roce 2021).

Společnost Danone se zavázala, že do roku 2030 bude 100 % obalů plně recyklovatelných, kompostovatelných nebo opětovně použitelných.

*Vitamíny D a B6 obsažené ve výrobcích Actimel přispívají ke správnému fungování imunitního systému.

**Podle dostupných dat za rok 2023.

Tisková zpráva zde