STOP plastovým brčkům

Nutricia, která je součástí skupiny Danone a přední výrobce dětské a klinické výživy na Slovensku i ve světě, se rozhodla spustit projekt postupného odstraňování plastových brček v celém svém portfoliu klinické výživy k popíjení pro dospělé na Slovensku. I tato aktivita je v souladu s vizí „One Planet.One Health“ (Jedna planeta, jedno zdraví).

 

 

Do roku 2025 chceme mít každý obal opětovně použitelný, recyklovatelný nebo kompostovatelný

V #Nutricia pracujeme na tom, aby byly naše obaly 100% cirkulární. Stanovili jsme si cíl, aby byl každý obal do roku 2025 opětovně použitelný, recyklovatelný nebo kompostovatelný. Součástí naplnení tohoto cíle je aj odstraňovaní plastových brček u značek Nutridrink, Diasip, Cubitan, Forticare, PreOp a Calogen. V minulém roce došlo k odstranění brček na přibližně 4 milionech kusů těchto výrobků v Česku.

Složení produktů se kvůli odstranění plastových brček nemění

Produkty klinické a sondové výživy jsou potraviny pro zvláštní lékařské účely pro pacienty trpící podvýživou v důsledku onemocnění, včetně onkologických pacientů, diabetiků a seniorů. Stejně jsou určeny pacientům dlouhodobě upoutaným na lůžko, či lidem, kteří mají podstoupit nebo právě absolvovali chirurgický zákrok.

Složení produktů se kvůli odstranění plastových brček nemění. Pacientům, kteří v současnosti používají brčka na konzumaci výživy, společnost doporučuje využít udržitelnou alternativu, jako je kovové nebo bambusové brčko. Případně je možné použít při pití pohár či přidat kostku ledu, čímž se nápoj nejen vychladí, ale také se zředí jeho konzistence.

Uvedené přípravky jsou potraviny pro zvláštní lékařské účely pro řízenou dietní výživu při podvýživě související s onemocněním. Přípravky se musí používat jen pod lékařským dohledem.